امروز چهارشنبه  1 ارديبهشت 1400
تعداد بازدید : 250 - تاریخ خبر : 1399/12/12 - 10:43
۳۶۹ روز تلاش بی وقفه رسانه ملی با مدرسه تلویزیونی ایران

 با همکاری راهبردی رسانه ملی و وزارت آموزش و پرورش، نظام آموزشی کشور طی یک سال گذشته بهترین استفاده را از رسانه ملی کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، در سالروز آغاز به کار مدرسه تلویزیونی ایران دکتر مسعود احمدی افزادی مدیر شبکه آموزش سیما با حضور در برنامه سلام صبح بخیر شبکه سه دستاوردها و اهداف آموزشی مدرسه تلویزیونی را تشریح کرد.
مدیر شبکه آموزش با قدردانی از فعالیت و تلاش جهادی و بسیجی تمامی همکاران به خصوص در گروه برنامه ساز و واحد های تولید فنی پخش و اطلاع رسانی و پشتیبانی و دست اندرکاران آموزش رسانه‌ای و معلمان و دبیران، این حرکت بزرگ را ناشی از همدلی و همراهی دو‌ دستگاه ملی صدا و سیما و وزارت آموزش و پرورش دانست که در سخت ترین شرایط و به لحظه توانسته نظام آموزش کشور را پویا و پایان نگه دارد.

دکتر احمدی با تشریح چگونگی شکل گیری این حرکت عظیم در رسانه ملی  گفت: وقتی ورود و حضور این دشمن نامرئی در کشور، ناگهان باعث تحیر و سرگردانی و وحشت مردم شد و تعطیلی ناگهانی مدارس نیز به این سرگردانی و حیرت و آشفتگی افزود و باعث نگرانی جدی خانواده‌ها شده بود و پنج روز متناوب تعطیلی غیر پیش بینی شده و ابهام در ادامه آن باعث ناامیدی بیشتر آینده بچه ها و جامعه شد لذا در این برهه حساس  با دستور آقای دکتر علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما و ابلاغ در شورای معاونان سیما و پیگیری آقای دکتر میرباقری معاون وقت سیما، ماموریت راهبری عملیات آموزش تلویزیونی به شبکه آموزش محول شد و بلافاصله جلسه با وزیر محترم آموزش و پرورش و معاونان این وزارتخانه تشکیل شد و تنها به فاصله سه روز مراحل پیش تولید و تهیه مقدمات کار فراهم شد و از دهم اسفند ۹۸ اولین برنامه مدرسه تلویزیونی به روی آنتن رفت.

مدیر شبکه هفت  در پاسخ به این سوال که چه کسانی پای کار آمدند و در این مسیر همراهی کردند گفت :هر کجا همدلی و هم قدمی و تفکر بسیجی مبتنی با شعور شکل گرفت موفق هستیم در این اتفاق هم کسی توقع نداشته اسمش اول باشد در زمان اوج کرونا که کمتر کسانی جرات بیرون آمدن از منزل را نداشتند همکاران تولید و فنی و پخش به همراه معلم ها و دبیران و آموزگاران محترم دل به این خطر زدند به گونه‌ای که مانع  تعطیلی آموزش شدند.

مدیر شبکه آموزش افزود: در مدرسه تلویزیون ایران وزارت آموزش و پرورش یار راهبردی رسانه ملی و رسانه ملی یار راهبردی آموزش و پرورش است و برای اولین بار نظام آموزش کشور بر مبنای تعریف امام راحل در خصوص صدا و سیما به عنوان دانشگاه عمومی بهترین استفاده را از رسانه ملی کرد و در تاریخ آموزش و پرورش و تاریخ تلویزیون این همکاری بی نظیر بود به گونه ای این همکاری ما را وارد عصر جدید رسانه پایه کرده است.

وی در مورد دربرگیری سطح آموزش گفت: عدالت آموزشی به بهترین نحو اعمال شده است و مردم دورترین نقاط کشور در قالب یک همسان سازی تدریس شکل گرفته است و مباحث به صورت استاندارد برای دانش‌آموزان ارائه شده است. زبان شیرین پارسی که در معرض هجمه و حمله فرهنگی بیگانگان قرار گرفته بود به واسطه کتب درسی دانش آموزان آموزش داده شده است. با تعطیلی مدارس خطر آن بود تا دانش آموزان  از این گنجینه شیرین و این ذخیره غنی بی‌بهره شوند با مدرسه تلویزیونی علاوه براین که وقفه ای انجام نشد ،بلکه باعث تقویت  آموزش یکسان زبان فارسی در سراسر کشور نیز شده است.

دکتر مسعود احمدی افزادی در مورد دربرگیری این مدرسه در سطح کشور گفت: حدود هشتاد درصد از جمعیت دانش آموزی ایران به خصوص شهرهای دارای امکانات کمتر و محروم از این مدرسه به خوبی بهره مند شدند .رسانه ملی با تمام وجود بار را بر دوش کشید و وزارت آموزش و پرورش هم با تمام وجود پای کار آمد اما توقع این است که همانگونه که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای حمایت خود را اعلام کردند ، از این فرصت به وجود آمد نهایت بهره برداری را انجام دهیم تا دانش آموزان در کنار آموزش های مرسوم، از روش‌های نوین نیز بهره مند شوند ِلذا با رایزنی انجام گرفته مقرر شد نمایندگان محترم کمسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در سال آینده اعتبار جداگانه برای این کار تخصیص دهند.

مدیر شبکه هفت تلویزیون با اشاره به پوشش  ۹۸ درصدی و رایگان تلویزیون در سطح کشور گفت در این حرکت ملی رسانه ملی با تمام توان حضور پیدا کرده به طوری که شبکه‌های مختلف سیما مانند شبکه محوری آموزش، چهار، قران ، امید ، شبکه دو با تولید و پخش کلاس های آموزشی و پرورشی و تربیت بدنی و معاونت فضای  مجازی سازمان و واحد روابط عمومی شبکه آموزش  در راستای بارگزاری کلاس ها در سایت شبکه و اپلیکیشن تلوبیون و شبکه خبر با اطلاع رسانی روزانه و معاونت فنی سازمان با پشتیبانی و رصد لحظه ای و رفع عیوب فرستده ها، و همکاری مطلوب معاونت صدا نشان‌دهنده آن است با تمام وجود پای کار آماده است.

 وی از مسئولان،دولت محترم، حوزه برنامه ریزی و سازمان مدیریت خواست تا به این نگاه جدید آموزشی، توجه جدی داشته باشند.

مدیر شبکه آموزش با اشاره به تجربه غنی رسانه ملی از آموزش محدودی که در دوره دفاع مقدس داشت و با اعتبار و اتکا به آن تجربه بیان داشت: در این نوبت کار بسیار سخت تر و گسترده تر بوده است.

 دکتر مسعود احمدی افزادی در جواب سوال مجری این برنامه زنده تلویزیونی در خصوص رویکرد این مدرسه در جهت پاسداشت مناسبت های و شخصیت ها گفت: در سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، دانش آموزان رشته های فنی حرفه‌ای،تمثال این شهید عزیز را در قالب هنرهای تجسمی نقش آفرینی کردند.
وی در مورد تجربه دیگر کشورها با این‌موضوع در دیگر کشور ها گفت: با توجه به اینکه رسانه دیگر کشورها عموما غیردولتی است خیلی موفق عمل نکردند اما بر اساس اصل ۱۷۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رسانه ملی چون رسانه حاکمیتی معرفی شده به واسطه این اصل مترقی در این شرایط به خوبی و موفق عمل کردیم به گونه‌ای که از طریق نمایندگی یونسکو در ایران پیشنهاد شد تا این تجربه به  دیگر کشورها نیز منتقل شود

 دکتر احمدی با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۴۰ کلاس درس در شش دوره ابتدایی سه دوره متوسطه اول سه دوره متوسطه دوم  در رشته‌های مختلف و فنی حرفه‌ای و کاردانش تدریس می‌شود گفت: تا پایان سال بیش از ۱۰ هزار کلاس درس انجام خواهد شد که نشان از تحقق کامل هدف ماست

وی افزود مدرسه تلویزیون با کرونا  آمد اما با پایان کرونا این‌مدرسه تعطیل نمی‌شود چون انتفاع آن فقط برای بچه‌ها و دانش‌آموزان است با تمام وجود رسانه ملی از آن حمایت خواهد کرد.

 وی با پاسداشت دو نفر از همکاران این شبکه، مرحوم رضا یوسفی محله مدیر سابق گروه آموزش های عمومی و مرحوم مجید خلیفه تصویربردار شبکه آموزش که طی سال گذشته به رحمت ایزدی پیوستند یاد و نام همه خدمتگزاران و شهدای خدمت را در دوران کرونا گرامی داشت .

دکتر احمدی در مورد چگونگی زمان بندی و ادامه این حرکت گفت ،تا پایان خرداد ماه، مدرسه تلویزیونی را خواهیم داشت و از اول تیر تا پایان شهریور این مدرسه به به مدرسه مهارتی تغییر رویکرد خواهد کرد و از اول مهر ماه که به لطف الهی مدارس گشایی می شود وارد مدرسه تعاملی و هوشمند تلویزیونی خواهیم شد که نقش مکملی و معین و کمک برای آموزش حضوری خواهد بود وی  معتقد است این عصر، عصر رسانه معلم است لذا نگاهی که معتقد باشد رسانه صرفاً سرگرمی باشد دوره این دیدگاه به پایان رسیده است.

مدیر شبکه اموزش با اشاره به گام دوم انقلاب و ۴۰ ساله دوم انقلاب اسلامی گفت: بهترین فرصت است تا از طریق فرصت بی بدیلی رسانه ملی، کودکان و نوجوانان و دانش‌آموزان را با میراث انقلاب اسلامی ایران بیشتر آشنا کنیم.

مدیر شبکه آموزش در پایان با اشاره به تاکید، آقای دکتر شاه آبادی معاون سیما بیان داشت که پیرو سیاست های ابلاغی  ایشان  پروژه بزرگ مدرسه تلویزیونی ایران باید به جریان آموزشی رسانه‌ای در کشور مبتنی بر نیازهای جدید تبدیل شود و برای این موضوع حمایت عملی  دستگاه مرتبط لازم است تا بتوان در ۴۰ ساله دوم انقلاب و مبنای رویکرد گام دوم با سرمایه‌گذاری معنوی و مادی، متناسب نسل‌های کودک و نوجوان ، بهتر و کامل تر برای ساختن کشور و ارتقای فرهنگ ایرانی اسلامی همراهی و تربیت کرد.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

به مناسبت ماه مبارک رمضان، فصل دوم برنامه «رفیق» ویژه افطار و سحر روی آنتن شبکه امید خواهد رفت.

دبیر شورای معارف سیما تواصی به حق و صبر و پیروزی در نتیجه حرکت جمعی بر محور استقامت و مقاومت را موضوع اصلی برنامه های معارفی رسانه ملی در ماه مبارک رمضان اعلام کرد.

در روزهای ینج‌شنبه و جمعه 26 و 27 فروردین ماه که مصادف با روزهای ابتدایی ماه رمضان است با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

سازندگان سریال «هم بازی» شبکه دو در پاسخ به تماس های مردم با سامانه 162 روابط عمومی از ابراز رضایت مخاطبان خوشنود و به ساختن فصل دوم سریال دلگرم شدند.

رئیس فرهنگستان علوم پزشکی از مدیر شبکه یک برای پخش مستند «مسیحادم» قدردانی کرد.

سیمای بندگی

شبکه های سیما همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه هایی را در قالب های متفاوت و برای رده های سنی مختلف تهیه و تولید کرده اند که روی آنتن خواهد رفت.

رئیس مرکز تولید و فنی سیما از تمهیدات گسترده این مرکز برای انتخابات خرداد 1400 خبر داد.

شبکه های سیما همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه هایی را در قالب های متفاوت و برای رده های سنی مختلف تهیه و تولید کرده اند که روی آنتن خواهد رفت.

شبکه افق سیما در ماه مبارک رمضان برنامه‌های ویژه‌ای را برای مخاطبان در نظر گرفته است.

سعید شریعت خواننده تیتراژ برنامه تلویزیونی «ماهِ ماه» شبکه سلامت سیما شد.

انیمیشن عروسکی « قصه های من و آقاجان» در ایام ماه مبارک رمضان از شبکه های جهانی جام جم و سبکه پویا پخش می شود.

مسابقات کشتی قهرمانی آسیا از شبکه ورزش سیما پخش می شود.

دکتر حمید شاه آبادی در پیامی درگذشت هنرمند پیشکسوت تلویزیون و سینما محسن قاضی مرادی را تسلیت گفت.

به مناسبت  ۲۹ فروردین روز ارتش ، گروه رادیو و تلویزیون نیروی زمینی برنامه های مناسبتی ویژه ای برای  این روز تهیه و تدارک دیده اند.

 

پویش مردم ماه با هدف امید آفرینی و توصیه و تشویق به کار خیر در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

دبیر شورای معارف سیما بر لزوم دعای دسته جمعی برای رفع بلیه کرونا در شبهای قدر تاکید کرد و از برنامه ریزی برای برگزاری باشکوه مراسم معنوی این شب ها خبر داد.

در ماه مبارک رمضان، هر روز تلاوت یک جزء از قرآن کریم تقدیم مخاطبان شبکه جام جم می شود .

حسین خنیفر ، رییس دانشگاه فرهنگیان از عملکرد آموزشی شبکه آموزش سیما در دوران شیوع ویروس کرونا قدردانی کرد.

مدیر شبکه سلامت سیما تاکید کرد : با توجه به افزایش مخاطبان برنامه های شبکه سلامت ،  این شبکه به روی ویترین تلوبیون می رود.

 سعید سعدی ضمن اعلام خبر ادامه تصویربرداری سریال «بچه مهندس۴» تاکید کرد: زحمات خالصانه علی غفاری در مجموعه بچه مهندس در یادها می‌ماند.

معاونت سیمای رسانه ملی، یکی از معاونت‌های پیام سازمان صداوسیماست که محصولات آن بی‌واسطه مهمان خانه‌های مردم می‌شود.

سومین قسمت مستند «شهر آرا»، ویژه انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا فردا دوشنبه 30فروردین ماه ساعت 11 از قاب شبکه پنج سیما تماشایی می شود. 

«رفیق» ویژه برنامه شبکه امید در لحظات سحر و افطار است که مخاطبان خود را در این لحظات نورانی با خود همراه می کند.

 

ویژه برنامه «جشن رمضان»۱۴۰۰، امشب هشتمین قسمت خود را با حضور مهمان های ویژه روانه آنتن می کند.

مهمان برنامه «ضیافت» شبکه قران گفت : مرحوم میرزای آشتیانی علاوه بر اینکه در عرصه فعالیت‌های علمی، اجتماعی و سیاسی سرآمد بود در عبادت نیز دست بلندی داشت و در حالیکه زیارت جامعه را زمزمه می‌کرد، به دیدار حق شتافت.

برنامه «ماهِ ماه» در هفتمین از شب ماه مبارک رمضان با روایت هایی از جنس امید به سبب حضور مهمانان رقم خورد.

بازی برگشت تیم های پرسپولیس ایران و گوا از شبکه سهسیما پخش می شود.

«شطرنج باز»، «انتقام»، «پادشاه دایناسورها سفر به کوهستان آتش» و «سیاهرگ» فیلم های سینمایی جدیدی هستند که این هفته از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

پویش مردم ماه با هدف امید آفرینی و توصیه و تشویق به کار خیر در ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

دبیر شورای معارف سیما بر لزوم دعای دسته جمعی برای رفع بلیه کرونا در شبهای قدر تاکید کرد و از برنامه ریزی برای برگزاری باشکوه مراسم معنوی این شب ها خبر داد.

در هفتمین شب از برنامه جشن رمضان 1400، بینندگان قصه های جذاب و امیدوار کننده از مهمانان شنیدند.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس و معاون اشتغال و کارآفرینی کمیته امداد امام خمینی (ره) در جدیدترین قسمت از برنامه «به وقت ایران» شبکه آموزش به بحث توانمندسازی و اشتغال محرومان پرداخت.

برنامه «مثبت سلامت» امروز با موضوعات حوزه‌ی محیط زیست، روی آنتن شبکه سلامت می‌رود.

خانواده جوادزاده مهمان هفتمین قسمت از برنامه «دعوت» بودند.

برنامه «عطر عاشقی» شبکه پنج سیما، جمعه 3 اردیبهشت ماه مصادف با دهم ماه مبارک رمضان ( وفات حضرت خدیجه ( س) به تبیین موضوع نقش حضرت خدیجه ( س) در بسترسازی مفهوم انتظار روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

فیلم مستند «کارواش» به کارگردانی محسن سخا  و محصول شبکه مستند به بخش مسابقه دوازدهمین دوره جشنواره فیلم‌های کُردی لندن راه یافت.

مدرسه تلویزیونی ایران جدول شماره ۲۲۲ برای روز چهارشنبه اول اردیبهشت اعلام شد.

در ماه مبارک رمضان، هر روز تلاوت یک جزء از قرآن کریم تقدیم مخاطبان شبکه جام جم می شود .

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد