امروز پنج شنبه  30 دی 1400
تعداد بازدید : 548 - تاریخ خبر : 1400/09/07 - 15:34
حضور عوامل «دست فرمون» در روابط عمومی رسانه ملی،
آرامش در خیابان، هیجان در پیست، شعار«دست فرمون»

عوامل برنامه «دست فرمون» شبکه نسیم یکشنبه 7 آذر در امور مخاطبان روابط عمومی رسانه ملی به تماس های مخاطبان پاسخ دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ تهیه کننده برنامه«دست فرمون» شبکه نسیم به همراه گروه تولید این برنامه یک ساعت به تماس های مردم با سامانه «162» روابط عمومی رسانه ملی پاسخ دادندو پس از آن در نشست خبری به پرسش های خبرنگاران پاسخ گفتند.

محمود محمودی، تهیه کننده «دست فرمون» گفت : «دست فرمون» اولین برنامه ای که کپی ندارد و از بزرگترین برنامه‌های تلویزیونی در تاریخ رسانه ملی است.

او  اصلاح رفتار رانندگی را از  اثرات ارزشمند برنامه «دست فرمون»  دانست و گفت:  دست فرمون قهرمان ساز است و می‌کوشد برای  مهارت راننده از خودرو بیشتر اهمیت قائل باشد.

محمودی با بیان اینکه این برنامه در ایام کرونا متوقف نشد گفت: در این مدت برنامه مخاطب خود را به عنوان یک برند حفظ کرد.

وی به تاریخچه این برنامه اشاره کرد و گفت:  «دست فرمون» در فصل سوم تمرکزش را از پایتخت و برگزاری مسابقات اتومبیلرانی و موتورسواری به دورترین نقاط کشور چون سیستان و بلوچستان و ارومیه گسترش داد.

محمودی با بیان اینکه در فصل جدید برنامه مسابقه از حالت انفرادی به سمت تیمی‌شدن رفت و توانست تا پایان مرحله فینال مسابقات جذابیت خود را حفظ کند گفت: تنها شرط حضور شرکت کنندگان در «دست فرمون» داشتن گواهینامه بود و تیمی‌بودن این فصل از مسابقات موجب شد تیم ها برای پیروز شدن به هم کمک کنند.

تهیه کننده«دست فرمون» به حضور همزمان خانم ها و آقایان در این برنامه اشاره کرد و گفت: در این مسابقات توانایی و مهارت رانندگی خانم ها با رعایت شأن آنها به تصویر درآمد  و موجب شد در بسیاری از شهرهای مختلف کشورمان که فاقد پیست موتورسواری و اتومبیلرانی بودند مکانی برای تمرین ایجاد شود.

حامد تهرانی، مجری و کارگردان «دست فرمون» از  پاسخگویی به حدود 20 مخاطب در این بازه یک ساعته اشاره کرد و گفت: بیشتر مخاطبان برنامه را دوست داشتند؛ آن‌ها خواستند تعداد مسابقات را بیشتر کنیم و هنرمندان بیشتری در این برنامه دعوت کنیم تا چالش های این برنامه و شوخی آن بیشتر شود.

بهنام صفاریان، طراح و کارشناس مجری «دست فرمون» با اشاره به اینکه این برنامه جوان پسند است گفت:  بیشتر تماس ها مربوط به نوجوان‌های زیر 18 سال بود.

کامران تفتی، مجری برنامه «دست فرمون» هم درباره تماس هایی که با وی در 162 گرفته شد، گفت: خوشحالم که از رده سنی زیر 10 سال تا خانم های 65 ساله با من گفت و گو کردند.

   او هم به همکارانش در این برنامه که در شرایط سخت کرونایی کاری با این دشواری و سختی تولید کردند دست مریزاد گفت و افزود: در فصل سوم این برنامه با یک اعتماد و اعتقاد راسخ آمدم و وجه تمایز این برنامه با دیگر برنامه‌های تلویزیون این است که صرفا یک مسابقه مجری محور و آیتم محور نیست  و اجرا در چند استودیو ، نورپردازی و تصویربرداری در فضایی به وسعت 13 هزار متر یکی از بزرگترین برنامه‌های تلویزیونی تولید شده در تاریخ رسانه ملی بود.

تفتی خاطرنشان کرد: حمایت شبکه نسیم در فصل سوم این برنامه موجب شد ما رشد کنیم ، او وجود مسابقه «دست فرمون» را غنیمت فرهنگی دانست که نیاز به حمایت دارد.

 مسعود صنم، از دیگر عوامل این برنامه هم گفت: رساندن برنامه ای 80 دقیقه ای با این حجم گستردگی روی آنتن حاصل تلاش چند ماهه بالای صد نفر از تصویربرداران، صدابرداران کار بلد و حرفه ای بود و ما  تلاش کردیم فقط مسابقه برگزار نکنیم بلکه برنامه تلویزیونی پرهیجان و جذاب بسازیم و اتفاقات تصویربرداری و هلی شات های حرفه ای که در این برنامه ضبط شد به طرز شگفتی عجیب و غریب بود.

کامران سیف اللهی، مستندساز «+دست فرمون» هم در این نشست خبری گفت: سیاست این برنامه اشاعه ورزش در سراسر ایران است؛  این برنامه یک رئالیتی تلویزیونی از جنسی است که در آن با مردم ارتباط نزدیک و مستقیم برقرار می‌شود.

وی افزود: اصلاح رفتار رانندگی از اثرات ارزشمند «دست فرمون» است و اگر بتوانیم ده درصد از رفتار رانندگان را اصلاح کنیم به هدف و رسالتمان که همان واژه بزرگ «ما رانندگی را زندگی و زندگی را رانندگی می‌کنیم» دست یافتیم.

حامد تهرانی، مجری و کارگردان «دست فرمون» هم این برنامه را بی مانند دانست وگفت: کل برنامه‌های تلویزیونی یک شبیه ومانندی دارد اما «دست فرمون» اولین برنامه ای است شبیه خودش است و هیچ کجا کپی ندارد.

حسین حاتمی، تصویربردار «دست فرمون»  هم به وسعت بالای پیست و یک استودیوی اصلی و سه استودیوی جانبی در این برنامه اشاره کرد وگفت: این فضای گسترده نوع خاصی از تصویربرداری را می طلبد که تیم جوان و خلاق نورپردازی و تصویربردار توانستد با موفقیت آن را انجام دهند.

وی تأکید کرد: نورپردازی در شب و در فضای روباز شرایط جوی مختلفی دارد و به جرأت
می توانم بگویم تا به حال تصاویر هوایی با این حرکات سریع در هیچ برنامه تلویزیونی نداشته ایم و این کار ما را نسبت به برنامه‌های استودیویی ایستا مشکل تر می‌کرد.

رمز موفقیت، نشاط آفرینی

حسین قرایی ، مدیر کل اداره روابط عمومی رسانه ملی نیز در پایان این نشست ضمن قدردانی از عوامل این برنامه گفت: اثرگذاری در مخاطب و نشاط آفرینی را از عوامل توفیق برنامه «دست فرمون»  دانست و گفت: این نشان از نگاه عمیق تهیه کننده آن دارد.

وی افزود: همین امید را به جامعه منتقل می‌کنید جای خوشحالی است؛ من در روستاها پیگیری کردم در این مناطق مردم کار شما را بیشتر دنبال می‌کنند و دوست دارند.

گفتنی است: در پایان این نشست عوامل برنامه «دست فرمون»  تندیس این برنامه را به عنوان یادگاری تقدیم مدیر کل اداره کل روابط عمومی رسانه ملی کردند.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

علیرضا ابوالفضلی در برنامه «صبح پارسی» این هفته درباره راه های برای تقویت پوست و مو صحبت کرد.

در روزهای پایانی هفته با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «فرشته من»، «گذر از خاطرات»، «سانتی گراد»، «برادران سیسترز» و «دکتر دون اور» 5 فیلم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما دیدنی می شوند.

درگذشت همکار شبکه قرآن ومعارف سیما مرحوم مغفور محمد زارع زاده از رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس؛ حین انجام ماموریت را تسلیت عرض می نماییم از خداوند منان علو درجات و برای همکاران و بازماندگان صبر و اجر مسالت داریم.

معاون سیما به همراه مدیران شبکه دو سیما از پشت صحنه سریال نوروزی «خداداد» این شبکه بازدید کردند.

کارگردان و تهیه‌کننده مجموعه مستند «مارستان» گفت: تاریخچه بیماری‌های همه‌گیر از زمان خسرو پرویز تا به امروز را از زبان خسرو معتضد روایت کرده‌ایم.

تهیه کننده و کارگردان مجموعه پویانمایی «چیا» گفت: فیلمنامه و قصه جذاب تضمین کننده موفقیت انیمیشن ها در بازار نابرابر تولیدات داخلی و خارجی است.

شبکه نسیم هفته گذشته به مناسبت ایام سالگرد سردار سلیمانی و شهادت حضرت زهرا(س)، ویژه‌هایی را روی آنتن برد و «چهل‌ تیکه» و برخی برنامه‌های روتینِ این شبکه به حالت تعطیلی درآمدند.

نصرالله رادش و مجید اخشابی مهمان شبکه دو سیما می‌شوند.

مدیر روابط عمومی سیما ، عصر امروز دوشنبه ۲۰ دیماه  با حضور در منزل زنده‌یاد حمید لبخنده کارگردان تلویزیون  ، تسلیت رئیس سازمان صداوسیما و معاون سیما را به خانواده آن مرحوم ابلاغ کرد.

شبکه دو سیما در 30 آذرماه مصادف با شب یلدا، از گرافیک جدید لوگوی این شبکه رونمایی کرد.

سریال تلویزیونی «دردسرهای شیرین» به کارگردانی سهیل موفق و تهیه کنندگی سید علی اکبر محمودی مهریزی نوروز ۱۴۰۱ راهی آنتن شبکه پنج می‌شود.

عوامل برنامه «پاشو پاشو کوچولو» امروز سه شنبه 21 دی در امور مخاطبان روابط عمومی رسانه ملی پاسخگوی تماس های مردمی‌با سامانه 162 بودند.

«شکرستان» در ۱۵ قسمت نوروزی می شود.

برنامه صبح پارسی فردا با حضور ‌کارشناس عرفان و ادیان این برنامه بر روی آنتن می رود.

تهیه‌کننده مستند «بی‌بنیاد» گفت: این اثر به دنبال پاسخ به این پرسش است که منطق تصمیم‌گیری دولت‌ها در موضوع مسکن چه بوده است.

 

مستند  «لانه جاسوسی» کاری از گروه سیاسی شبکه جام جم،  12آبان به روی آنتن می رود.

«تاریخچه» برنامه جدید شبکه پنج است که از این شبکه روی آنتن می رود.

شبکه افق سیما با مستند‌های متنوع در هفته جاری مهمان خانه مخاطبین خواهد بود.

مجموعه «پایتخت» به‌ زودی از شبکه تماشا پخش می شود.

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «نجلا 2» به کارگردانی خیرالله تقیانی پور به آبادان رسید.

امیر سلطان احمدی کارگردان و سرپرست نویسندگان برنامه «شبکه کوچک» می‌گوید کار در برنامه «کلاه ‌قرمزی» خیلی جهان بینی اش را تغییر داد و به این نتیجه رسید که هم‌اکنون تربیت، تشعشعاتی عمل می‌کند و قرار نیست در قالب برنامه‌های تلویزیونی به بچه‌ها گفته شود چه کاری را بکنند و چه کاری را نکنند چون اگر قرار بود بچه‌ها یا بزرگسالان با «بکن و نکن کاری» را انجام دهند یا انجام ندهند، امروزه سمینارهای مختلفی برای فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف شکل نمی‌گرفتند.

 

مسئول طرح پیشگیری از تنبلی چشم استان تهران در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از دلایل ایجاد تنبلی چشم، راه‌های درمان و پیشگیری از آن گفت.

ویژه برنامه «مهربانو» به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت روز زن و مقام شامخ مادر از پنج شنبه 30 دیماه ساعت 21 به مدت سه شب روی آنتن شبکه پنج سیما می رود. 

سیما تیرانداز بازیگر تلویزیون و تئاتر امشب به عنوان مهمان در برنامه «احوالپرسی» شبکه دو سیما حضور خواهد داشت.

همزمان با اجرای مراحل پیش تولید و ساخت دکور مسابقه «فامیل بازی»، عوامل اصلی تولید این برنامه مشخص شد.

در برنامه «تشرف» شبکه یک سیما؛ خبر اعطای رسمی درجه رفیع شهادت آتش نشانان حادثه پلاسکو به دستور رهبر انقلاب، توسط رییس بنیاد شهید اعلام شد.

برنامه «دست خط» شبکه پنج سیما، جمعه اول بهمن ماه ساعت 16:15 با حضور دکتر حبیب‌ کاشانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران تماشایی می شود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز پنجشنبه ۳۰ دی اعلام شد

مستند «غزه، مبارزه برای آزادی» با موضوع وضعیت کنونی مردم در نوار غزه در قاب شبکه افق نقش بست.

قسمت جدید «بسته پیشنهادی» جمعه ویژه روز مادر روی آنتن شبکه دو سیما می رود و الهام حمیدی بازیگر سینما و تلویزیون مهمان این برنامه است. 

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط‌زیست در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از آلودگی هوا و راه‌های بهبود و کاهش آن گفت.

برنامه «شب نشینی» شبکه جام جم با حضور جمعی از بانوان تیم فوتسال کشور روی آنتن می رود.

برنامه «صبح پارسی» فردا با حضور ‌روانشناس بالینی این برنامه بر روی آنتن می رود.

بهشاد شریفیان بازیگر سینما و تلویزیون و داریوش اکبرزاده پژوهشگر میراث فرهنگی مهمانان «شب نشینی» بودند.

رئیس بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از بررسی آسیب‌های اجتماعی، راه‌های پیشگیری از آن و دستگاه خای متولی در این راستا گفت.

پویش دست بوسی مادر به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) از شبکه سلامت روى آنتن رفته است.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد