امروز سه شنبه  12 اسفند 1399
تعداد بازدید : 362 - تاریخ خبر : 1399/10/29 - 12:14
نگاه جدید رسانه ملی به صنعت کشاورزی ؛
« رکوردداران»  به دنبال تقویت انگیزه تولیدکنندگان حوزه‌ کشاورزی

رسانه ملی با نگاهی متفاوت به حوزه کشاورزی ، روستاها را به عنوان  «مرکز خلق ثروت» و یکی از ظرفیت های بالقوه و مهم اقتصادی کشور معرفی می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما ، رسانه ملی با نگاهی متفاوت به حوزه کشاورزی ، روستاها را به عنوان  «مرکز خلق ثروت» و یکی از ظرفیت های بالقوه و مهم اقتصادی کشور معرفی می کند.

این برنامه با همکاری جهاد کشاورزی و به منظور تقویت انگیزه تولیدکنندگانِ حوزه‌ کشاورزی و نیز ارتقای سطح بهره ‎وری در این بخش‎ها برای شبکه یک سیما تهیه و تولید می‌شود.

امیر سیاح مدیر گروه دانش و اقتصاد شبکه یک و دبیرستاد رسانه ای جهش تولید، با اشاره به توجه ویژه رسانه ملی به بخش کشاورزی گفت:  بخش کشاورزی از نظر ظرفیت های اقتصادی قابل اعتنا و تنها بخشی است که در طول دوران تحریم رشد آن نه تنها هرگز منفی نشده بلکه همواره مثبت بوده است.

وی ادامه داد : شبکه یک سیما تصمیم گرفت مطالعه و تحقیقی در باره برنامه های کشاورزی از پیش از انقلاب تاکنون  انجام دهد که نتیجه این مطالعات بسیار جالب بود. بر اساس این نظرسنجی ، در قبل از پیروزی انقلاب ، تلویزیون شاهنشاهی کشاورز و روستایی را انسانی ساده لوح معرفی می کرد و شغل کشاورزی را کار آدم های بیچاره و بدبخت نشان می داد.

سیاح با بیان این که نگاه رسانه ملی به این صنعت متحول شده است ، گفت : در گام دوم انقلاب ، منشوری تدوین کردیم که بر اساس آن ، نگاه رسانه ملی به بخش کشاورزی و روستا متحول شده است و اگر تا حالا کشاورز ،  انسانی توان خواه و نیازمند معرفی می شد از این به بعد کشاورز را باید توانگر معرفی کنیم ، اگر روستا را منطقه ای محروم می شناختیم باید از این پس ،  روستاها را مرکز تولید ثروت ودانش بنیان معرفی کنیم .

سیاح افزود: در نگاه جدید رسانه ملی به کشاورزی نشان می دهیم که این صنعت با بهترین روش های های دنیا رکوردهای تولید محصولات کشاورزی ، دامداری و گلخانه ای را پیوسته می شکند.

دبیر ستاد رسانه ای جهش تولید تصریح کرد: اگر تصویر روستا را مرکز خلق ثروت نشان دهیم ، دیگر مناطق کشورمان هم این گونه روستاها را الگوی خود قرار می دهند.

سیاح درباره رویکرد ستاد رسانه ای جهش تولید در تولید برنامه های کشاورزی سیما ، گفت: برنامه سازان در این حوزه علاوه بر معرفی بخش کشاورزی به عنوان یکی از  ظرفیت های مهم و بالقوه اقتصادی ، باید این واقعیت که روستاها می توانند به عنوان «مرکز خلق ثروت» در پویایی اقتصاد هر کشور نقش آفرینی کنند و فرصت های کسب و کار بی شماری در روستاها امکان تجلی دارند را به تصویر درآورند.

 

 

مدیر گروه دانش و اقتصاد شبکه یک ، همچنین  برجسته سازی نقش خانواده و کارجمعی در موفقیت کشاورزان نمونه به خصوص جوانان دانشگاهی و بانوان را از دیگر مواردی عنوان کرد که در تهیه برنامه های کشاورزی باید مورد دقت نظر قرار گیرد.

سیاح ادامه داد : تجلیل از رکوردداران حوزه کشاورزی از جمله سیاست های این ستاد است و به دنبال این هستیم که  قهرمانان تولید، با اشتراک گذاشتن تجربه و رموز موفقیتشان، بتوانند عاملی باشند تا کشاورزان دیگر هم با تاسی از موفقیت های رکوردداران به موفقیت های بیشتری در این حوزه دست پیدا کنند.  

چرا که فاصله زیاد برداشت محصول در واحد سطح کشاورزان رکورددار با سایر کشاورزان و درآمد بالای آن ها هم از دیگر مواردی است که می تواند به عنوان یک نیروی محرکه، عمل کند.

مدیر گروه دانش و اقتصاد  شبکه یک گفت : ما در برنامه های کشاورزی سعی داریم بر جنبه صادراتی محصولات روستایی و درآمد بالای آن تاکید کنیم و اگر در روستایی محصولی صادر نمی شود ، فرصت ها و ظرفیت های بالقوه صادرات و روش های تحقق آن را برای کشاورزان و دست اندرکاران این حوزه با بهره مندی از نظرات کارشناسان عینیت بخشیم و نقش مشاور را ایفاء کنیم.

دبیرستاد رسانه ای جهش تولید اظهار داشت: در تولیدات این حوزه تلاش می کنیم حس مثبت افتخار، مهارت، روزی حلال، تلاش معاش، خلق ثروت و تسلط بر فناوری را به فعالان این صنعت منتقل کنیم.

سیاح تاکید کرد: مشکلات و کاستی ها در حوزه کشاورزی و روستایی وجود دارد ما در این برنامه های کوتاه  به دنبال تکذیب و نادیده گرفتن مشکلات نیستیم بلکه می خواهیم  راه های غلبه بر مشکلات را نشان  دهیم و گامی در جهت تقویت حوزه کشاورزی به عنوان یکی از اصلی ترین حوزه های ظرفیت اقتصادی برداریم.

وی خاطرنشان کرد : در شبکه یک هر روز قبل از ساعت 14 برنامه  ای مختص کشاورزی داریم با عنوان «رکورد داران» که به معرفی کشاورزانی که رکوردهای تولید را جابجا کرده اند چه رکورد های ملی یا جهانی و برنامه «قهرمانان تولید» که شامل کشاورز نمونه ، دامدار نمونه .گلخانه دار نمونه هستند . می پردازیم که این تولیدات از شبکه های دیگر سیما هم پخش می شود و در روز پنج شنبه برنامه «مستقیم آبادی» که روی آنتن می رود که در فصل جدیدش وظیفه دارد روستاهای آباد و ثروتمند را معرفی کند.

 

 

انتهای پیام/ج

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

حدود 50 فیلم سینمایی و تلویزیونی در ژانرهای متنوع و جذاب در روز میلاد امام علی (ع) و روز پدر از شبکه های سیما پخش می شود. «بیا از گذشته حرف بزنیم (یزد)»، «غذاهای خجالت آور»، «سه ثانیه»، «دوباره زندگی»، «کارتن خواب» و «مینی بوس» 6 فیلم جدیدی هستند که این هفته روی آنتن می رود.

 

 

شبکه های سیما با تدارک بیش از 115 ساعت برنامه در ساختارهای مختلف و متنوع از جمله فیلم های سینمایی و تلویزیونی، جنگ های شاد، مسابقات، پویانمایی، مستند، سخنرانی و همچنین برقراری ارتباط زنده با مشهد مقدس، حرم حضرت معصومه (س)، کربلای معلی و نجف اشرف در شب و روز عید بزرگ 13رجب، ولادت امام علی (ع) و روز پدر، لحظاتی شاد و معنوی را پیشکش مخاطبان می کنند.

معاون سیما در جمع صداپیشگان پیشکسوت، با تاکید بر پشتوانه غنی سیما در حوزه دوبله تصریح کرد: با وجود دشواری های کار در شرایط کرونای اما به همت هنرمندان این عرصه، شاهد رشد کمی در دوبله آثار بودیم.

عظیمی رئیس مرکز تولید فنی سیما هم با ارائه گزارشی از فعالیت واحد دوبلاژ در یکسال گذشته گفت : از ابتدای سال 99 به جهت شرایط کرونایی و بنا به تاکید معاون سیما و تعطیلاتی که دولت برای کنترل پاندمی ویروس کرونا اعلام کرد سریال ها و برنامه هایی که برای ایام نوروز تدارک دیده شده بود ، برای سرگرمی مردم در ایام قرنطینه خانگی ، به روی آنتن رفت.

مدیران شبکه پنج سیما از مراحل پیش تولید، ساخت و نصب دکور عظیم وکم نظیر مسابقه بزرگ «کهکشان»، مسابقه ای مبتنی بر تکنولوژی AR و VR با محوریت به چالش کشیدن ارتباط انسان با رسانه ها و واکاوی واقعیت های مجازی (VR) و واقعیت های افزوده (AR) بازدید کردند.

«برگی از یک کتاب »  عنوان برنامه است که از طرف گروه فرهنگ، ادب و هنر شبکه جهانی جام جم  با هدف بازنمایی تاریخ تحولات ایران در دوره معاصر تقدیم علاقمندان مباحث تاریخی و بینندگان جام جم می شود .

برنامه شاد، مفرح و پرمخاطب «نوروز در راه است» با محوریت تجلیل از شهروندان خدوم تهرانی، برای دومین سال متوالی از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. این برنامه قرار است از شانزدهم تا بیست و پنجم اسفند 1399 هر شب ساعت 21:30 با اجرای مسعود روشن پژوه روی آنتن می رود.

شبکه مستند به بهانه صدسالگی کودتای رضاخان در سوم اسفند ۱۲۹۹ مجموعه مستند «ثبت با سند برابر نیست» برای نخستین بار روی آنتن تلویزیون می برد. 

معاون توسعه ورزش بانوان با ارسال نامه‌ای به سرپرست شبکه ورزش از پوشش رویدادهای ورزشی بانوان تشکر کرد.

دوستداران برنامه‌های شبانه که تعدادشان کم هم نیست، ساعات پایان کار و زیست روزانه خود را با برنامه‌های شبانگاهی که حال و هوای خاص خود را دارد، سپری می‌کنند.

«محاکات» با بررسی قصه ها و داستان های مخاطبان خود و پرسشگری و هدایت آن ها ، به دنبال استفاده و بهره برداری این روایت ها برای ساخت یک اثر تلویزیونی و یا نگارش ادبی است.

ویژه برنامه تلویزیونی ولادت امام جواد (علیه السلام ) از  حرم مطهر رضوی و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام  روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» که شنبه ها و دوشنبه ها به صورت زنده از شبکه افق پخش می شود؛ در تلاش است تا در گفتگو با کارشناسان و مسئولان، مسائل سیاسی روز را برای عامه مردم تبیین کند.

اولین مستند ساخته‌شده از فینالیست‌های مسابقه استعدادیابی ایران امشب، یکشنبه بعد از خبر ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.

برنامه تلویزیونی «رادیو فتح» از امروز به روی آنتن شبکه افق خواهد رفت.

 

در راستای تعامل و همکاری بین ارتش و رسانه ملی، جلسه مشترکی با حضور معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش، رییس سازمان تربیت بدنی ارتش و سرپرست شبکه ورزش صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

مجموعه تلویزیونی «چک برگشتی» ساخته سیروس مقدم از امروز شنبه ۲۲ آذر از شبکه یک سیما پخش می شود.

نخستین جشنواره سرود «رفیق خوشبخت ما» به همت اداره تبلیغات استان تهران و با همکاری شبکه امید سیما برگزار می‌شود.

شبکه نمایش برای پاسداشت تلاش معلمان عزیز، در بخش ژانر منتخب هفتگی خود به فیلم هایی با مضمون آموزش و معلمان که در همه حال، حتی شرایط جنگی و حوادث طبیعی همواره یار و مددکار جامعه بوده اند و در این روزهای کرونایی نیز به جهاد علمی و ستودنی مشغولند می پردازد.

 

برنامه «مثبت سلامت» هر روز به صورت زنده در هفت نوبت از شبکه سلامت روانه آنتن می‌شود.

برنامه «هاشور» با رویکردی طنز به نقد مسائل اجتماعی می‌پردازد.

سکانس های جنگی سریال «جشن سربرون» در شهریار تصویربرداری می شود.

با پایان مجموعه نمایشی «هفت سنگ»، سریال خاطره انگیز «کوچه اقاقیا» از شبکه نسیم پخش می شود.

برگزاری مسابقات قرآن به شیوه تلویزیونی، سبک جدیدی در اجرای مسابقات رقم زد.

محسن یزدی، مدیر شبکه مستند در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند گفت: تلویزیون خانه مستند است و حضور مستندسازان در سال‌های اخیر در تلویزیون خیلی پررنگ شده است. 

اختتامیه چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند عصر امروز ۱۸ آذرماه با حضور دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی، دکتر شاه آبادی معاون سیما ، یزدی مدیر شبکه مستند و جمعی از مستند سازان در مرکز همایش های رسانه ملی با رعایت دستور العمل های بهداشتی برگزار شد.

آیین اختتامیه جشنواره تلویزیونی مستند با حضور رئیس رسانه ملی و چند تن از مدیران صدا و سیما برگزار شد.

در آستانه هفته پژوهش ، در مراسمی از دو اثر پژوهش کاربردی درحوزه اقتصاد رسانه رونمایی شد.‌

 

فیلمبرداری فصل سوم سریال «نون خ» به کارگردانی سعید آقا خانی و تهیه کنندگی مهدی فرجی امروز سه شنبه 12 اسفند پایان یافت.

آخرین قسمت برنامه «ما ایرانی ها» به تهیه کنندگی و کارگردانی قاسم اورنگی امشب سه شنبه ۱۲ اسفند ماه ساعت ۲۲ برای بررسی و تبیین دستاوردهای ملی قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) روی آنتن می رود.

فیلم سینمایی «خشم» به کارگردانی" برد پیتون" چهارشنبه 13 اسفندماه 40 دقیقه بامداد از شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

 با همکاری راهبردی رسانه ملی و وزارت آموزش و پرورش، نظام آموزشی کشور طی یک سال گذشته بهترین استفاده را از رسانه ملی کرد .

مسابقه تلفنی تلویزیونی «کار و پله» با چاشنی آموزش در شبکه دو راه می‌افتد که نوجوانان را با کارآفرینی و استارتاپ‌ها آشنا می‌کند.

جدول شماره ۱۷۸ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

پروفسور ابوالقاسم متین و گروه موسیقی سرگشته، دوشنبه 11 اسفند ماه میهمانان جمع ایرانی هستند .

طرز تهیه شیرینی قرابیه، گفتگو درباره قراردادهای الکترونیک و آموزش هنر خاتم کاری موضوعاتی هستند که در خانه مهر، دوشنبه 11 اسفند ماه به آن پرداخته می شود .

برنامه «فرمول یک» امشب میزبان گئورک قره پتیان، معاون پژوهشی، پژوهشگاه نیرو  و رضا محمدی، عضو هیات علمی دانشکده شیمی دانشگاه تبریز است که در لیست برترین دانشمندان جهان قرار دارند.

آخرین قسمت از مینی سریال «دادستان» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی و تهیه‌کنندگی محمد خزاعی امشب ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود‌.

رقابت منچستر سیتی-ولورهمپتون سه شنبه 12 اسفند ساعت 23:30 همچنین دیدار بارسلونا –سویا چهارشنبه 13 اسفند ساعت 23:30 به طور مستقیم از شبکه سه سیما پخش می شود .

برنامه تلویزیونی «هاشور» که شنبه تا چهارشنبه از شبکه افق پخش می شود، معمولا موضوعات اجتماعی و سیاسی روز را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

برنامه تلویزیونی «انارستان» که روزهای زوج از شبکه افق سیما پخش می شود، به بررسی موضوعات پزشکی خاصه طب سنتی و طب ایرانی می پردازد.

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» که شنبه ها و دوشنبه ها به صورت زنده از شبکه افق پخش می شود؛ در تلاش است تا در گفتگو با کارشناسان و مسئولان، مسائل سیاسی روز را برای عامه مردم تبیین کند.

مستند «ویرونگا»، داستان عملیات نجات‌بخش برای حفاظت از گونه‌ جانوری در خطر انقراض در به اضافه مستند به نمایش درمی‌آید.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد