امروز جمعه  16 خرداد 1399
تعداد بازدید : 439 - تاریخ خبر : 1399/01/16 - 14:39
معاون سیما خبر داد :
نوروز امسال ؛ پرمخاطب ترین سال تلویزیون در یک دهه گذشته

معاون سیمای رسانه ملی تاکید کرد : نوروز امسال تلویزیون با بیش از نود درصد بیننده ، بیشترین مخاطب را طی یک دهه گذشته داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما ، معاون سیمای رسانه ملی تاکید کرد : نوروز امسال تلویزیون با بیش از نود درصد بیننده ، بیشترین مخاطب را طی یک دهه گذشته داشته است.

دکتر مرتضی میرباقری معاون سیما امروز 16 فروردین با اشاره به نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان در نیمه نوروز درخصوص میزان مخاطبان برنامه های نوروزی گفت :  ما در نوروز امسال حدود  90/3 بیننده داشتیم که در یک دهه اخیر یک رکورد برای تلویزیون محسوب می شود.

دکتر مرتضی میرباقری گفت : می توانیم بگوییم برنامه های نوروز ، پیروزی نوروزی تلویزیون بر کرونا بود به طوری که  از 8 صبح تا 8 شب ،  هشت فیلم سینمایی از شبکه های مختلف تلویزیون پخش می شد و از ساعت 8 شب تا 12 شب هم چهار سریال را تقدیم مردم عزیزمان کردیم و برنامه های ترکیبی مثل «دورهمی» یا «فرمول یک » و مسابقه های « عصرجدید» ، «ایران» ، «پنج ستاره» « کودک شو»  و .. . هم سعی در فراهم کردن اوقات شاد برای بینندگان عزیز داشتند.

وی ادامه داد : از آنجایی که کودکان و نوجوانان ساعات بیشتری در خانه حضور داشتند ، شبکه های کودک و امید که شبکه های تخصصی مربوط به این سنین است در این ایام با پخش دهها فیلم سینمایی ، انیمیشن و پویانمایی ، اوقات دلنشینی را برای این عزیزان فراهم کردند.

معاون سیما افزود : به جز شبکه های اصلی ، با تدارک نوروزی کانال های «تماشا» و «نمایش» هم ما شاهد یک شبکه مجازی فیلم و سریال بودیم و همچنین شبکه مستند در ایام نوروز، مستندهای زیبا شامل دیدنی های ایران را به تصویر درآورد.

وی اظهار داشت : ما حدود 130 فیلم سینمایی که همه مربوط به دو – سه سال اخیر است در ایام نوروز پخش کردیم ، 20 فیلم سینمایی انیمیشن و 4 سریال داشتیم که در مجموع 60  قسمت سریال پخش شد و  20 مسابقه با پخش 200 قسمت  ، تقدیم هموطنان و بینندگان عزیز شده است .

میرباقری همچنین از تولید و پخش نماهنگ هایی با محتوای آرامشی برای مخاطبان رسانه ملی خبر داد و گفت : فضای کشور در شرایط کنونی احتیاج به آرامش دارد که سعی کردیم در این ایام پخش نماهنگ و کلیپ های آرامش بخش و شاد را برای مخطبان بیشتر به نمایش درآوریم.

معاون سیما با توجه به تغییرات کنداکتور برنامه های شبکه های تلویزیون از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور گفت : با توجه به شرایط پیش آمده ، جنس برنامه های تلویزیونی باید تغییر می کرد و علاوه بر برنامه های که در حوزه سلامت داشتیم و آگاهی رسانی و اینکه مردم متوجه شوند در این شرایط خاص و متفاوت چه سبک زندگی را باید برای حفظ سلامت خود در پیش بگیرند و در کنار آن طراحی برنامه های سرگرمی برای تقویت روحیه مردم ضروری بود.

وی افزود : ما چهار گام برای تولید و پخش برنامه ها در دوران شیوع کرونا برای شبکه های مختلف تعریف کردیم. گام اول مربوط به اسفندماه بود که جداول پخش برنامه ها صددرصد تغییر کرد .

در این دوران هدف  ، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم درباره بیماری کرونا و ارائه اطلاعات لازم به منظور مراقبت و پیشگیری از آن بود که با برنامه ساری های متنوع و دعوت از صدها کارشناس و متخصص در این خصوص اطلاع رسانی بسیار شفاف و مفیدی به مردم عزیز کشورمان ارائه شد.

میرباقری ادامه داد : گام دوم که مصادف با ایام نوروز بود و هدف و رسالت ما غلبه بر نگرانی های مردم درخصوص این بیماری و ایجاد فضای سرگرمی و شادی بود که به لطف خدا با موفقیت این مرحله را طی کردیم چرا که تقویت روحیه و دادن انگیزه و امید به مردم از الویت های رسانه ملی است .

معاون سیمای رسانه ملی همچنین از شروع گام سوم از امروز تا 6 اردیبهشت با  حلول ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت : در گام سوم که هم اکنون در آن قرار داریم با یک ارتقاء نسبت به برنامه های اسفند در خدمت مردم عزیز و صبور کشورمان هستیم و فیلم ها و سریال های جدید در نوبت پخش شبکه ها، پیش بینی کردیم.

 به گفته وی از امروز 16 فروردین هر روز هشت فیلم سینمایی جدید از شبکه های سیما پخش می شود و از ساعت 8 تا 12 شب ، چهارسریال برای بینندگان عزیز پخش می شود که سریال «نون خ» جایگزین سریال «پایتخت» می شود.

 دکتر میرباقری درباره گام چهارم تلویزیون گفت : شبکه های تلویزیونی همچون سال های گذشته ، برای ماه رمضان سریال ها و فیلم های سینمایی ویژه ای تدارک دیده اند و هم اکنون در حال بررسی و انتخاب 4 سریال از بین 7 سریال ویژه پخش ماه مبارک رمضان هستیم و این نوید را به مردم عزیز می دهیم که برای ماه رمضان امسال سریال های جذابی در نظر گرفته شده که تقدیم بینندگان رسانه ملی خواهد شد.

میرباقری با اشاره به محدودیت ها و اعمال تعطیلی اجتماعات دینی و مذهبی با شیوع کرونا در کشور گفت  : مردم ما در ماههای رجب و شعبان به اماکن مقدسه و ادعیه توجه ویژه تر و بیشتری دارند و ما می بایست ارتباط زنده با اماکن مقدسه داخل کشور و خارج از کشور را برقرار می کردیم و در این ایام سخنرانی های مذهبی ، مناجات ها ، نیایش و دعاها را طراحی کردیم تا ظرفیت های معنوی را به خانه های مردم بیاوریم تا مردم مومن عزیزمان از برکات این ماههای گرانقدر ، فیض و بهره ببرند .

میرباقری همچنین به یکی از برنامه های ویژه  تلویزیون در ایام کرونایی اشاره کرد و گفت  : یکی از مهمترین برنامه های رسانه ملی بخش آموزش بود که تلویزیون از اسفندماه به کمک آموزش و پرورش آمد و با شیوع ویروس کرونا ، برنامه های آموزشی را برای 16 میلیون دانش آموز  که به واسطه تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی ، خانه نشین شده اند پخش کرده که همچنان ادامه دارد و هم اکنون دانش آموزان از راده دور و از طریق  شبکه های آموزش ، شبکه چهار و دو در حال آموزش هستند و در این مدت حدود 28 برنامه ویژه آموزش در بخش ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم و فنی حرفه ای طراحی شده است.

معاون سیما در پایان تاکید کرد : با تمام ظرفیت های خود آخرین گام کرونایی را برمی داریم تا با مدد الهی این مرحله را طی کنیم و برای مردم عزیزمان که در خانه هستند از نظر تفریح و سرگرمی ، شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که مطابق با هر سلیقه ای ، برنامه ای برای تماشا و لذت بردن وجود داشته باشد تا خستگی های در خانه ماندن کمتر برای عزیزانمان، حس شود.

 

 

 

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

ویژه‌برنامه «به خانه برمی گردیم» جمعه 9 خرداد حوالی ساعت ۱۰ صبح از شبکه پنج سیما پخش می شود.

بیش از 60 فیلم در روزهای پایانی هفته که مصادف با ایام ارتحال بنیانگذار انقلاب و قیام تاریخی 15 خرداد است، از شبکه های سیما پخش می شود.

در روزهای پایانی هفته با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

رئیس چهارمین جشنواره مستند تلویزیونی از اختصاص بخش ویژه برای تولید مستندهایی با موضوع کرونا در جشنواره امسال خبر داد.

شبکه‌های سیما به مناسبت فرا رسیدن 14 خرداد، سی ویکمین سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب و قیام خونین 15 خرداد 1342 ویژه برنامه‌های «بنیانگذار»، «گفتمان»، «مصیر»، «چهل ستون» و ... و مستندهایی چون «ملاقات بر مدار بسته»، «قاب های ماندگار دو»، «روزگار خمینی (ره)»، «روایت رهبری»، «برای تاریخ» و ... را برای پخش آماده کرده اند.

ویژه برنامه رمضانی «دعوت» شبکه یک سیما برای پنج کودک و نوجوانان  بی سرپرست و بدسرپرست مهمان در برنامه خود ،  شناسنامه گرفت.

برنامه «دورهمى» آخر هفته میزبان بازیگران سینما و تلویزیون و خوانندگان موسیقی پاپ می‌شود.

با مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا ، فصل جدید برنامه استعدادیابی «عصرجدید» با حضور تماشگران به روی آنتن شبکه سه خواهد رفت.

مستند «کمین کفتار» با موضوع روایت ترور حاج عماد مغنیه از زبان شخصیت های برجسته ای همچون سید حسن نصرالله از شبکه یک پخش می شود.

فیلم های شبکه نمایش در نیمه خرداد اعلام شد.

سریال «نجلا» با محوریت امام حسین(ع) ساخته می شود.

برنامه «دست خط» این هفته جمعه 9خرداد ماه میزبان حجت الاسلام محسن رهامی نائب دبیر انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها و عضو شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان خواهد بود. 

پیکر زنده‌یاد «صدیقه کیانفر» پس از تشییع در قطعه هنرمندان واقع در بهشت زهرا(س) آرام گرفت.

برنامه «به خانه بر می گردیم» امروز سه شنبه 6 خردادماه در بخش پزشکی به بررسی "جهش ژنتیکی کویید 19" می پردازد.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از پایان اطفای حریق جنگل‌ها در منطقه کوه خاییز استان خوزستان خبر داد و گفت: اوضاع در سایر نقاط تحت کنترل همکاران ماست و امیدواریم امروز آتش‌سوزی کاملاً مهار شود. 

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

برنامه تلویزیونی «عصر» با موضوع بررسی اعتراضات اخیر مردم در ایالات متحده آمریکا، جمعه 16 خردادماه از شبکه افق پخش می شود.

 

برنامه" دستخط" این هفته جمعه 16 خرداد ماه میزبان آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک خواهد بود. 

جدول پخش شبکه نمایش به روال قبل باز می گردد.

جدول شماره ٩٨ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

دکتر احمدی افزادی گفت:شبکه آموزش ، آماده تعامل به دستگاههای مرتبط، برای تحقق رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری در زمینه آموزش های کاربردی و مهارتی است.

برنامه پرمخاطب " تهرانگرد" با آیتم های جذاب و متنوع پنج شنبه 15 خردادماه ساعت 20:45 مهمان خانه مخاطبان شبکه پنج سیما می شود. 

ویژه ‌برنامه به خانه بر می‌گردیم روز جمعه ۱۶ خرداماه حوالی ساعت ۱۰ صبح از شبکه پنج سیما پخش خواهد شد.

مستند «نسل کشی» درباره خطرات افزایش سن جمعیت در ایران، جمعه این هفته روی آنتن شبکه افق می رود.

جدول شماره ٩٧ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

جدول شماره ٩۶مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد.

 آموزش کوفته باقالی، یک گفتگوی حقوقی و ساخت عروسک های جورابی، عناوینی هستند که در «خانه مهر» امروز شاهد آن خواهید بود .

برنامه صبحگاهی جام جم ، فردا چهاردهم خرداد به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) به صورت زنده از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

«آنچه خود داشت» این هفته به سبک عراقی می پردازد .

برنامه رواق ، پنجشنبه 15 خرداد ماه ( 3 جون 2020 ) ، میزبان دکتر همایون همتی است.

«صعود آزاد انفرادی» مستندی در خصوص چالش قدرت جسم و روح انسان در طبیعت، چهارشنبه 14 خرداد از شبکه ورزش سیما پخش می‌شود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد