امروز پنج شنبه  21 فروردين 1399
تعداد بازدید : 103 - تاریخ خبر : 1398/11/28 - 12:08
حسین امیرعبداللهیان در برنامه «جهانمرد» شبکه افق:
عقیده سردار سلیمانی کار با اخلاص برای نظام اسلامی بود

حسین امیرعبداللهیان: اعتقادی که سردار سلیمانی به قانون و جمهوری اسلامی ایران داشت این‌گونه بود که همیشه تأکید می‌کردند بدانید شما برای نظامی کار می‌کنید که اگر با اخلاص کار کنید عاقبت بخیر خواهید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، ویژه‌ برنامه «جهانمرد» به مناسبت اربعین شهادت سردار قاسم سلیمانی یکشنبه شب 27 بهمن سال 1398 روی آنتن این شبکه رفت.

مهمان این برنامه حسین امیرعبداللهیان، دیپلمات سابق و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی بود.

امیرعبداللهیان در آغاز برنامه گفت: امثال سردار قاسم سلیمانی چه در دوران حیات و چه پس از شهادتش شاید در هر قرن یک بار تکرار شود.

وی اظهار کرد: یکی از کارهای بزرگ سردار سلیمانی نیروسازی و کادرسازی بود. او در مجموعه خودش ده‌ها و صدها سلیمانی ساخت که شما در آینده آنها را خواهید دید. الان خیلی‌هایشان گمنام هستند.

این دیپلمات مطرح کرد: دستاوردهای سردار سلیمانی در منطقه و در سطح بین‌المللی چه در حوزه مبارزه با صهیونیسم و چه در حوزه مبارزه با تروریسم که هر دو تهدید امنیت ما و منطقه هستند برای دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران آن‌چنان تولید و بازتولیدی در میز مذاکره داشت که اگر جمهوری اسلامی ایران در مذاکراتش این عقبه را نداشت شاید هیچ‌گاه دیپلمات‌های ما در دنیا مورد توجه قرار نمی‌گرفتند.

امیرعبداللهیان اظهار کرد: سردار سلیمانی روحیه چسبیدن به میز نداشت. هیچ‌وقت ایشان را پشت میز ندیدم، حتی در اتاق کارش. حجم کارتابل‌های روی میز کارش نشان می‌داد حتی کارتابل‌هایش را خارج از میزش نگاه و بررسی می‌کرد.

وی تصریح کرد: سردار سلیمانی سرداری صرفاً ایرانی نبود. ایشان ژنرالی بین‌المللی با برند بین‌المللی برای جمهوری اسلامی ایران بود.

این دیپلمات خاطرنشان ساخت: همیشه یکی از آرزوهای حداقل 50 درصد هیئت‌های خارجی امنیتی، سیاسی، حقوقی یا نظامی این بود که وقتی در موضوعی به توافق خوبی می‌رسیدیم آخرش می‌گفتند آیا می‌توانیم ژنرال سلیمانی را ببینیم. برایشان خیلی مهم بود که ولو برای دقایقی ایشان را به خاطر تعاریفی که از ایشان شنیده بودند و بازخوردهای گزارش‌هایی که در سطح منطقه‌ای راجع به شخصیت سردار سلیمانی منتشر می‌شد ببینند.

وی در خصوص نظر هیئت مصری حلقه اول مرسی، رئیس‌جمهور وقت مصر راجع به سردار قاسم سلیمانی گفت: سردار سلیمانی ژنرالی عالی‌رتبه در تراز معروفیت بین‌المللی و متواضع با صحبت‌های عمیق و راهبردی بود.

حسین امیرعبداللهیان: سردار سلیمانی ژنرالی سیاستمدار و دیپلماتی ورزیده و حرفه‌ای بود.

امیرعبداللهیان بیان داشت: سردار سلیمانی در مذاکرات حساس و مهم و نه صرفاً مذاکرات نظامی واقعاً کم‌نظیر بود. ایشان ژنرالی سیاستمدار و دیپلماتی ورزیده و حرفه‌ای بود.

وی بر فهم و درک شهید سردار قاسم سلیمانی از وضعیت جامعه‌شناختی عراق و روحیات و روان‌شناسی مردم این کشور در سازماندهی آنها علیه داعش تأکید کرد و گفت: ایشان از روحیات روس‌ها، افغانی‌ها، لبنانی‌ها و فلسطینی‌ها تعریف‌های جداگانه‌ای داشت و متناسب با این تعریف‌ها با مقامات سیاسی این کشورها مذاکره می‌کرد.  

این دیپلمات اشاره کرد: سردار سلیمانی در مذاکراتش دستورات مقام معظم رهبری را مو به مو دنبال می‌کرد و معتقد بود باید منطقی و با رعایت آداب اسلامی و دیپلماتیک مذاکره کرد.
 
وی بیان کرد: سردار سلیمانی در برخورد با نیروهایش جدی بود و با شجاعت مأموریت‌هایش را انجام می‌داد. در عین حال با روح بلندی که داشت در اتاق فرمان، در سخت‌ترین شرایط و وسط جنگ به ظرایف و مسائل اخلاقی توجه می‌کرد و با نیروهایش با لطافت و مهربانی برخورد می‌کرد و حواسش به اطرافیان و نیروهایش بود.

امیرعبداللهیان ابراز کرد: سردار سلیمانی درک خوبی از ساختار روز سیاست بین‌الملل و چگونگی نحوه تفکر جامعه جهانی داشت.

وی مأموریت شهید سردار قاسم سلیمانی را تأمین حداکثری امنیت ملی و منافع ملی جمهوری اسلامی ایران مطرح کرد و گفت: در حال حاضر برای تحقق این هدف خیلی از مفاهیم و روش‌ها تغییر کرده است.

حسین امیرعبداللهیان: مسائل امنیتی منطقه کاملاً به هم پیوسته هستند.

این دیپلمات در ادامه افزود: وقتی داعش در عراق و سوریه پیشروی می‌کرد، سردار سلیمانی همواره در جلسات می‌گفتند یادمان باشد امروز زمانی نیست که بخواهیم پشت مرزهای مهران و چذابه از امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دفاع کنیم. مسائل امنیتی منطقه کاملاً به هم پیوسته هستند. ناامنی در هر بخشی از منطقه بر امنیت ملی ما اثر می‌گذارد.

وی اظهار کرد: سردار سلیمانی در زمانی که فرماندهی مبارزه با اشرار، تروریست‌ها و قاچاقچیان مواد مخدر در مرزهای شرقی کشور را به عهده داشت طی عملیات مقتدرانه‌ای در راستای مأموریت آرام‌سازی و برقراری ثبات و امنیت در مرزهای شرقی کشور توانست تا سال‌ها آرامش را در سطح بسیار بالایی در آن منطقه برقرار کند.  
 
امیرعبداللهیان در پایان برنامه تصریح کرد: اعتقادی که سردار سلیمانی به قانون و جمهوری اسلامی ایران داشت این‌گونه بود که همیشه تأکید می‌کردند بدانید شما برای نظامی کار می‌کنید که اگر با اخلاص کار کنید عاقبت بخیر خواهید شد. نگاهش به حضرت آقا و نظام ویژه و خاص و نگاهی اعتقادی بود.    

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز دوشنبه 11 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه ۱۷ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز جمعه 15 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

شبکه های رسانه ملی در شب میلاد مهدی موعود(عج) با سردادن ندای یا صاحب الزمان الغوث و الامان با پخش همزمان دعای فرج(الهی عظم البلاء)راس ساعت ٢١ و مراسم احیای نیمه شعبان را تقدیم عاشقان و منتظران می کنند.

در روز پنج شنبه 14 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

همزمان با شب میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام، مجموعه تلویزیونی نون خ 2 از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

معاون سیمای رسانه ملی تاکید کرد : نوروز امسال تلویزیون با بیش از نود درصد بیننده ، بیشترین مخاطب را طی یک دهه گذشته داشته است.

مسابقه هیجان انگیز «برخط شو-شهربازی» به تهیه‌کنندگی سهیل سلیمانی و کارگردانی امیراصانلو بازی «اسم فامیل» نوستالژی دهه شصتی‌ها را با تکنولوژی نسل جدید تلفیق کرده است.

در روز دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۹۹ و روز ولادت حضرت ولی عصر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

جدول شماره ۴۱مدرسه تلویزیونی روز پنج شنبه ۲۱ فروردین اعلام شد.

امشب ساعت ٢١ شبکه های سیما، یک همدلی بزرگ را ثبت کردند.

شبکه یک سیما به مناسبت نیمه شعبان فیلم سینمایی زندانی‌ها را بجای نون خ پخش می کند.

ویژه برنامه «سلام» به مناسبت نیمه شعبان، امشب بیستم فروردین از شبکه افق پخش می‌شود.

 بیست و هفتمین مراسم سالگرد شهید آوینی شهید اهل‌قلم ، امسال از قاب تلویزیون و با عنوان «میراث مرتضی» برگزار می شود.

مستند «عشق یعنی ... » به مناسبت سالگرد شهادت شهید علی صیاد شیرازی امروز چهارشنبه 20 فروردین ماه ساعت 22:30 از شبکه پنج سیما پخش می شود. 

در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۹۹ و روز ولادت حضرت ولی عصر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در برنامه «عصر» شبکه افق گفت: احتمال طبیعی بودن ویروس کووید19 کم و دست‌ساز بودنش توسط بشر بالاست، زیرا این احتمال با نوع کارکرد این ویروس که مردم را از عرصه دنیای حقیقی به عرصه دنیای مجازی سوق می‌دهد قوی‌تر می‌شود.

مجموعه مستند «دریبل» با موضوع افشای پشت پرده‌های فوتبال و رابطه سیاست، جامعه و اقتصاد در فوتبال از شبکه سه سیما روی آنتن خواهد رفت.

فاطمه زمان، دکتر کتایون برجیس و سمیه سادات موسوی ، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) در خانه مهر همراه شما هستند .

بحران‌های آخرالزمانی و نیاز به ظهور منجی موعود سوژه «راز» شبکه چهار شد.

وجیح اله چشمه سری و مریم فرضی، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) ، میهمانان روز خوش می باشند .

برنامه «کنکاش» پنج شنبه 21 فروردین ماه با موضوع روند تصاعدی شیوع کرونا در آمریکا و اروپا به صورت زنده از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

 ویژه‌ برنامه تلویزیونی «مجاهد» نگاهی به اندیشه و زمانه سید شهیدان اهل قلم، در سه قسمت از شبکه افق پخش می‌شود.

«جمع ایرانی» جمعه 22 فروردین ماه با جمعی از هنرمندان عرصه های موسیقی و نمایش میهمان خانه های شماست.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد