امروز پنج شنبه  21 فروردين 1399
تعداد بازدید : 81 - تاریخ خبر : 1398/11/28 - 11:58
ابعاد شخصیتی سردارشهید سلیمانی از زبان ‌مشاور عالی سپاه قدس

دهمین قسمت از فصل جدید از برنامه‌ی تلویزیونی «مصیر» کاری از گروه اجتماعی شبکه چهار سیما، یک‌شنبه 27 بهمن ماه به مناسبت چهلمین روز شهادت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی با موضوع « نقش شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در محور مقاومت» و همچنین «ابعاد شخصیت والای ایشان » روی آنتن رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ حجت الاسلام اسماعیل سعادت، ‌مشاور عالی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مهمان این برنامه بود.
اسماعیل سعادت درباره‌ی رابطه میان شهید سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان سرباز و مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده شرح داد: «در سیستم ما رابطه میان سرباز و فرمانده صرفا تشکیلاتی نیست. ما به مقام معظم رهبری ولی فقیه و ولی امر می گوییم. ولی ریشه در ولا دارد که به معنای دوستی و محبت است. رابطه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی با مقام معظم رهبری رابطه قلبی بود به همین دلیل ایشان همواره به دنبال عمل کزدن به نظر مقام معظم رهبری بودند و نه نظر خودشان. شهید سردار حاج قاسم سلیمانی این روحیه را به سایر نیروهای مقاومت هم انتقال داده بود. در زمان انتخابات عراق و آشوب های آن دوران شهید سردار حاج قاسم سلیمانی یک پیامی از مقام معظم رهبری را برای مسئولان عراقی بردند و برای مثال ابراهیم جعفری وقتی پیام را شنید گفت عمل کردن به پیام مقام معظم رهبری برای من آسان تر از چای خوردن است.»
سعادت در باره ی نقش شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در شکل دهی به نیروهای مقاومت گفت: «همان طوری که مقام معظم رهبری گفته است هرکجا فریاد مظلوم بلند شود ما به کمک او میشتابیم. شهید سردار حاج قاسم سلیمانی هم همینطور بود و در کشورهای مختلف مقاومت اسلامی را تشکیل می داد و به مظلومان کمک میکرد تا دست ظالمین را کوتاه کند.او به آنها کمک می کرد تا در ساخت سلاح تا ساخت موشک خودکفا شوند.»
سعادت ادامه داد: « هرجا ایمان و اخلاص باشد هر صفت در جای خودش به کار می رود. شهید سردار حاج قاسم سلیمانی به درستی در صحنه های مختلف عمل می کرد. در مقابل دشمن شجاع بود و در مقابل مظومان متواضع. او فرمانده ای بود که در صف اول نبرد بود و بعد به سربازانش می گفت بیایید نه آن که به سربازانش بگوید بروید. حاج حسین پورجعفری تعریف می کرد زمانی که مادر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی مریض بود به ملاقاتش رفته بودند و شهید سردار حاج قاسم سلیمانی کف پای مادر را بوسید و بر چشمش گذاشت.دستش را بوسید، صورتش را بوسید و گریه می کرد و از او طلب بخشش می کرد. »
سعادت گفت: « شهید سردار حاج قاسم سلیمانی همیشه به دنبال شهادت بود و در این راه خطر و مانعی احساس نمی کرد و در همه ی صحنه ها حضور داشت. در جنگ تحمیلی 8 سال جنگید و بعد در لشکر 41 ثارالله به مبارزه با اشرار و قاچاقچیان جنوب کرمان و بلوچستان مشغول بود. در آن مدت سعی داشت امنیت را برقرار کند و از مردم مظلوم کرمان و بلوچستان را محافظت کند. بعد از آن در نیروی قدس با استکبار جهانی مبارزه می کرد. شهید سردار حاج قاسم سلیمانی همواره با محافظانش بحث می کرد و می گفت نیازی به محافظ ندارم. این اواخر می گفت دوری دوستانم اذیتم می کند و دنیا تنگ شده است. او آرزوی شهادت داشت.»
سعادت بیان کرد: « شجاعت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی  زبان زد بود. او می گفت فرمانده باید همراه باشد. رزمنده در میدان نبرد باید حس کند در میدان مسابقه است. در جنگ تحمیلی میان لشکر و گردان و نفر همیشه بحث و جدال بود که چه کسی اول وارد میدان شود. در افغانستان و جنگ 33 روزه لبنان هم شهید سردار حاج قاسم سلیمانی همواره حضور داشت و رفت و آمد می کرد و به نیروهای مقاومت یاری می رساند.»
سعادت ادامه داد: «او در جنگ به سربازان مدام توصیه می کرد متعرض اسرا نشوند. افراد بی گناه را نکشند و به زمین ها آسیب نرسانند و اگر از خانه ای استفاده می کنند مقداری پول در خانه بگذارند. او توصیه می کرد با اسرا خوش رفتار باشند به طوری که یک بار وقتی در عملیاتی اولین گروه اسرای عراقی به ایران رسیدند سربازی به استقبال آن ها رفت و آن ها را بوسید. اسرا گریه کردند و می گفتند دیدید صدام دروغ می گفت. »
سعادت بیان کرد: «او در حمایت از نیروهای مقاومت میان مذاهب مختلف ار شیعه و سنی و زیدیه تفاوتی نمی گذاشت.او به دنبال تقریب مذاهب بود و به سربازان خود می گفت حق ندارید عقاید خود را به سربازان کشور های مختلف تحمیل کنید. در مسائل داخلی جز حزب خاصی نبود و رفتارش به گونه ای بود که همه فکر می کردند او کنار آن هاست.»

سعادت گفت: «فرمانده ی مقاومت امام بود و به دنبال آزادی قدس و فلسطین بود. بعد از او فرمانده مقام معظم رهبری است. این فرماندهی یک فرمانده ی میدانی هم می خواهد. شهید سردار حاج قاسم سلیمانی فرماندهی بی بدیل و بی نظیر بود. به موقع عمل می کرد و نافذ بود. اختلافات را حل می کرد و مانع اختلاف افکنی استکبار میان نیرو های مقاومت می شد.»
سعادت در پایان اضافه کرد: «صداقت فرماندهی نظامی یک امر مهم است. اسرائیلی ها درباره ی سید حسن نصراله می گویند او دشمن صادق است یعنی هر تهدیدی که بکند عمل می کند. شهید سردار حاج قاسم سلیمانی هم مانند او بود.»
در بخش های دیگر برنامه توضیحاتی از هم رزمان شهید  شهید سردار حاج قاسم سلیمانی، شهید طارمی، شهید پورجعفری، شهید مظفری نیا و شهید زمانی نیا پخش شد.
مجموعه ی «مصیر» به تهیه کنندگی کاوه امیری جاوید و پژوهشگری هدی محمدی و اجرای محمدمهدی ابراهیمی نصر در گروه اجتماعی شبکه چهار سیما تولید می‌شود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز دوشنبه 11 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه ۱۷ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز جمعه 15 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

شبکه های رسانه ملی در شب میلاد مهدی موعود(عج) با سردادن ندای یا صاحب الزمان الغوث و الامان با پخش همزمان دعای فرج(الهی عظم البلاء)راس ساعت ٢١ و مراسم احیای نیمه شعبان را تقدیم عاشقان و منتظران می کنند.

در روز پنج شنبه 14 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

همزمان با شب میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام، مجموعه تلویزیونی نون خ 2 از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

معاون سیمای رسانه ملی تاکید کرد : نوروز امسال تلویزیون با بیش از نود درصد بیننده ، بیشترین مخاطب را طی یک دهه گذشته داشته است.

در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۹۹ و روز ولادت حضرت ولی عصر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

مسابقه هیجان انگیز «برخط شو-شهربازی» به تهیه‌کنندگی سهیل سلیمانی و کارگردانی امیراصانلو بازی «اسم فامیل» نوستالژی دهه شصتی‌ها را با تکنولوژی نسل جدید تلفیق کرده است.

در روز دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

جدول شماره ۴۱مدرسه تلویزیونی روز پنج شنبه ۲۱ فروردین اعلام شد.

امشب ساعت ٢١ شبکه های سیما، یک همدلی بزرگ را ثبت کردند.

شبکه یک سیما به مناسبت نیمه شعبان فیلم سینمایی زندانی‌ها را بجای نون خ پخش می کند.

ویژه برنامه «سلام» به مناسبت نیمه شعبان، امشب بیستم فروردین از شبکه افق پخش می‌شود.

 بیست و هفتمین مراسم سالگرد شهید آوینی شهید اهل‌قلم ، امسال از قاب تلویزیون و با عنوان «میراث مرتضی» برگزار می شود.

مستند «عشق یعنی ... » به مناسبت سالگرد شهادت شهید علی صیاد شیرازی امروز چهارشنبه 20 فروردین ماه ساعت 22:30 از شبکه پنج سیما پخش می شود. 

در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۹۹ و روز ولادت حضرت ولی عصر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در برنامه «عصر» شبکه افق گفت: احتمال طبیعی بودن ویروس کووید19 کم و دست‌ساز بودنش توسط بشر بالاست، زیرا این احتمال با نوع کارکرد این ویروس که مردم را از عرصه دنیای حقیقی به عرصه دنیای مجازی سوق می‌دهد قوی‌تر می‌شود.

مجموعه مستند «دریبل» با موضوع افشای پشت پرده‌های فوتبال و رابطه سیاست، جامعه و اقتصاد در فوتبال از شبکه سه سیما روی آنتن خواهد رفت.

فاطمه زمان، دکتر کتایون برجیس و سمیه سادات موسوی ، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) در خانه مهر همراه شما هستند .

بحران‌های آخرالزمانی و نیاز به ظهور منجی موعود سوژه «راز» شبکه چهار شد.

وجیح اله چشمه سری و مریم فرضی، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) ، میهمانان روز خوش می باشند .

برنامه «کنکاش» پنج شنبه 21 فروردین ماه با موضوع روند تصاعدی شیوع کرونا در آمریکا و اروپا به صورت زنده از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

 ویژه‌ برنامه تلویزیونی «مجاهد» نگاهی به اندیشه و زمانه سید شهیدان اهل قلم، در سه قسمت از شبکه افق پخش می‌شود.

«جمع ایرانی» جمعه 22 فروردین ماه با جمعی از هنرمندان عرصه های موسیقی و نمایش میهمان خانه های شماست.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد